EMOI

Historia płaszcza. Jak to się wszystko zaczęło!

Nasza historia zaczęła się od płaszczy. Firma rozpoczęła swoją działalność w listopadzie w 1991 roku pod nazwą Karen. Nie było Internetu, galerii handlowych. Sprzedaż odbywała się w salonach i butikach na deptakach i przy głównych ulicach miast. Tam też trafiały nasze wyroby. W okresie jesienno zimowym to właśnie płaszcza poszukiwały klientki. Stał się więc on naszym pierwszym produktem.

Produkcja płaszczy wymagała od nas dużej precyzji przy tworzeniu konstrukcji i dobrego dopracowania detalu. Starannie dobrane tkaniny pochodziły z Włoch i polskich fabryk z tradycją. Były to tkaniny najwyższej jakości z kaszmiru i wełny, o różnorodnych splotach i deseniach. Klientki zaczęły doceniać nasze płaszcze i dopytywać o inne produkty. W ofercie pojawiły się zatem żakiety, spodnie, spódnice. Zadowolenie Klientek było dla nas bodźcem do rozwoju i największą motywacją. W czasach kiedy zaczynaliśmy, wykroje i konstrukcje powstawały ręcznie. Wraz z rozwojem firmy, wszystkie formy zostały przeniesione do systemu komputerowego i dziś są dla nas bazą wiedzy.

 

 

Płaszcz – dlaczego jest tak ważny?

Wychodzimy z założenia, że dobrej jakości, dobrany do rodzaju figury płaszcz powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. Zależy od niego naprawdę sporo. Płaszcz to okrycie wierzchnie, które kiedyś zarezerwowane było dla osób z wyższych sfer. Dziś także pełni ważną rolę. To pod nim ukrywa się “właściwa stylizacja”. Niezależnie od tego, co na siebie włożysz, to właśnie płaszcz stanowi Twoją wizytówkę. Nie bez znaczenia są także względy praktyczne – w naszym klimacie chodzimy w płaszczu niemal pół roku. Warto zatem, by był to produkt wybrany z rozmysłem.

 


Historia, która zobowiązuje

Obserwujemy trendy, ale przede wszystkim uważnie słuchamy naszych Klientek, których styl i upodobania zmieniają się. Chcemy by nasze produkty towarzyszyły im przez kolejne dekady.

Cieszymy się, że to właśnie płaszcz był naszym pierwszym produktem. Praca nad nim nauczyła nas dyscypliny, szacunku do tkanin i dopracowania konstrukcji w każdym detalu. Tak pracujemy z każdym wyrobem do dziś.

Tendencje w modzie się zmieniają, nowe fasony stają się obiektem fascynacji projektantów, jednak wysoka jakość i dobre materiały nigdy nie wychodzą z mody. Nie brakuje klientek, które nasze płaszcze mają w szafach nawet od 20 lat. Umiejętnie skrojony płaszcz z dobrych jakościowo tkanin posłuży przez lata.

Kochamy tworzyć płaszcze !do góry
Szablon Shoper Icon™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl