EMOI

Wiara w siebie a wizerunek

EMOI jest tworzony przez kobiety i wspiera kobiety. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy Martę Kaim - coacha ICF, mentorkę kobiet, autorkę trzech książek m.in. „Jesteś ważna”. Marta Kaim stworzyła skuteczne programy, dzięki którym pomaga zbudować kobietom wewnętrzne i zewnętrzne bogactwo. Zapraszamy do lektury artykułu o wierze w siebie. Owocem naszej współpracy jest także sesja kobiety sukcesu stylizowana EMOI.

Wiara w siebie w biznesie. Jak ją budować i na co zwrócić uwagę?

Wiara w siebie, w swój produkt lub usługę, jest jednym z fundamentalnych elementów sukcesu.

Kobiety, które mają niskie poczucie własnej wartości mają największe trudności z odnalezieniem się na scenie biznesu. Mimo wysokich kompetencji, to brak wiary w siebie jest tym, co skutecznie sabotuje ich sukces i możliwości biznesowego rozwoju.

Sukienka na każdą okazję pastelowy róż

Jak budować swoją wiarę w siebie w biznesie?

Po pierwsze zaakceptuj siebie i skoncentruj na swoich mocnych stronach. Spójrz na siebie oczami osoby, która nie zna się na temacie, w którym ty się specjalizujesz.

Doceń rangę tego, co robisz i jaką wartość dzięki temu wnosisz do świata. Wypisz sobie na kartce wszystkie swoje talenty i umiejętności jakie posiadasz. Czytaj je zawsze gdy pojawią się wątpliwości oraz myśl „czy jestem wystarczająco dobra”.

Każda z nas posiada pewien obraz siebie, który rzadko bywa obiektywny.  Tworzymy sobie w głowie pewnego rodzaju wyobrażenie na swój własny temat w odniesieniu do innych osób.

Zaczynamy się do nich porównywać, a co za tym idzie krytykować. Takie porównywanie się skutecznie obniża nasze poczucie własnej wartości, odbiera nam moc i blokuje chęć do podejmowania działań.

Dlatego zamiast się porównywać i krytykować, zacznij doceniać siebie. Zbuduj swój pozytywny obraz siebie i koncentruj się na sobie oraz możliwościach jakie masz. Każdego dnia doceniaj siebie, myśl pozytywnie na swój własny temat i w ten sposób zwiększaj swoją wiarę w siebie.

Pisząc o wierze w siebie w biznesie, nie mogę pominąć tematu wyglądu. Dlaczego?

Wygląd jest istotny, gdyż każda osoba, która będzie z Tobą współpracować chce wiedzieć jak możesz jej pomóc oraz patrzy na ciebie przez pryzmat tego jak wyglądasz.

Masz tylko 10 minut, aby zachwycić swoją postawą drugą osobę lub nie.  Ubiór jest ważnym elementem, który wpływa na twoje nastawienie i sukces.

Przekonaj się o tym sama i wyobraź sobie, że czujesz się i wyglądasz jak milion dolarów.

Jaka energia ci wtedy towarzyszy?

Jaki jest twój poziom wiary w siebie?

Oczywiście, że ważne jest twoje wnętrze i myśli na swój własny temat. Jeśli jednak twoje zewnętrzne opakowanie nie wzmacnia cię twoja wiara w siebie również będzie na niskim poziomie.

Zresztą pewnie nie raz słyszałaś powiedzenie: „Jak Cię widzą tak Cię piszą” . Jeśli dobrze wyglądamy to nie tylko jesteśmy lepiej odbierane przez innych, ale przede wszystkim – my kobiety, lepiej czujemy się same ze sobą. To samopoczucie z samą sobą jest kluczowe - tutaj jest źródło naszych myśli, które wpływają na całokształt postrzegania siebie.

Warto świadomie budować swoją wiarę w siebie oraz wizerunek marki poprzez swój wygląd.

Ja jako mentor kobiet stawiam na kobiecość i elegancję, bo jest to spójne ze mną, a także wartościami mojej firmy.

Ciebie również zachęcam do tego, abyś spojrzała na swój wizerunek nie tylko jak na sposób budowania wiary w siebie, ale także jako symbol wartości jaką twoja firma wnosi do świata.

popielata bluzka dress code z falbanką

Kolejnym istotnym elementem budowania wiary w siebie w biznesie jest Twoja postawa ciała.

Amy Cuddy w swojej książce „Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoła wyzwaniom” pokazuje, jak dzięki prostym zmianom w postawie ciała możesz zwiększyć poczucie pewności siebie.

Wystarczy wznieść ręce do góry lub stanąć w pozie "Wonder Woman" (ręce na biodrach, nogi w rozkroku, wyprostowana sylwetka i głowa), aby poczuć odwagę i siłę, a nasze nastawienie do czekającego zadania zmieni się na bardziej pozytywne. Tzw pozycje siły dodają energii. Pozycje słabości z kolei to pozycje, w których jesteśmy zamknięci, skuleni, ręce trzymamy bardzo blisko siebie, a głowa jest pochylona do przodu i w dół - tych lepiej unikajmy.

Warto dbać o nasze ciało i stosować te proste tricki, bo ciało działa na naszą korzyść.

Nasze myśli, nasz wygląd i ciało pomagają nam budować naszą pewność siebie, a dzięki temu skuteczniej i z wiarą w siebie skutecznie działać.

W krokach, które poznałaś nie chodzi o to, że poprzez stosowanie ich stajesz się przez to kimś innym czy lepszym. Dzięki nim pokazujesz prawdziwą siebie, wydobywasz swój potencjał i talenty.

Dbasz o siebie, wierzysz w siebie i odnosisz sukcesy.

sukienka z chokerem w kolorze fuksji

Notka BIO:

Marta Kaim jest coachem ICF, mentorem kobiet, autorką książek. Stworzyła skuteczne programy, dzięki którym pomaga zbudować kobietom wewnętrzne i zewnętrzne bogactwo.

Przez kilkanaście lat pracowała w korporacji. W pewnym momencie życia zrozumiała, że sukces zawodowy i stanowisko Country Managera to za mało, aby być szczęśliwą. Zatęskniła za równowagą, spokojem i miłością. Postanowiła poukładać swoje życie na nowo i zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Tym razem na własnych warunkach i słuchając siebie. Z sukcesem otworzyła własną firmę i stworzyła skuteczne programy mentorsko – coachingowe dla kobiet Jesteś ważna w biznesie! oraz  Master VIP Business Academy oraz Masterminde Mocy – Kobieca Strategia na Sukces.

W swoich programach uczy kobiety jak działać skutecznie i z lekkością realizować biznesowe cele. Pokazuje, że mądra praca jest zdecydowanie cenniejsza od ciężkiej. Natomiast dobra strategia, wdzięczność, odpowiednie nastawienie oraz czas na odpoczynek - tym co wznosi ich biznes na wyżyny.

Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego – kierunku Socjologia: komunikacja społeczna i badanie rynku oraz Wyższej Szkoły Bankowej, gdzie ukończyła Psychologię w Biznesie. Studiowała Psychologię Zorientowaną na Proces oraz Coaching w Instytucie Psychologii Procesu. Cały czas się rozwija i kontynuuje edukację. Uczyła się u światowej sławy autorytetów z obszarów rozwoju osobistego i psychologii m.in. Anthony Robbins, Jacke Canfield, Arnold Mindell.

www.martakaim.pl

Autorką zdjęć jest Agata Piątkowska.do góry
Szablon Shoper Icon™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl