EMOI

EKO EMOI


ZERO WASTE

Od wielu lat pracujemy na komputerowym systemie planowania wykrojów – dzięki temu ilość odpadów tekstylnych jest ograniczana do minimum. Część pozostałości tkanin zbieramy i systematycznie przekazujemy na prace twórcze w zaprzyjaźnionych domach opieki społecznej, domach dziecka i przedszkolach.

MINIMUM PLASTIKU I ZIELONA ENERGIA

W naszej szwalni zainstalowaliśmy panele fotowoltaiczne, które pozwalają pozyskać ponad połowę energii potrzebną do produkcji EMOI z promieni słonecznych. Montaż filtrów do wody wyeliminował plastikowe butelki w naszym biurze.


UBRANIA Z GWARANCJĄ MODNOŚCI

W 2014r. ludzie kupili średnio o 60% ubrań więcej niż w 2000r. - rynek taniej i szybko zmieniającej się odzieży ma olbrzymi wpływ na środowisko – dlatego projektujemy i szyjemy w naszej własnej szwalni tak, aby nasze ubrania służyły więcej niż jeden sezon, abyś miała gwarancję modności na kilka lat. Nie chcemy, żeby nasze sukienki trafiały na śmietnik po jednym sezonie, bo ich jakość i styl są na dłużej.

Nasze projekty najczęściej powstają w myśl zasady „to ma być sukienka na wiele okazji” czy „płaszcz na lata”. Chcemy Wam pokazać, że nie trzeba na każde spotkanie zakładać nowej sukienki – to już jest niemodne. Modne jest dbanie o planetę i „kupowanie mniej a mądrzej”.

Jeśli już nie nosisz naszych ubrań, warto oddać je koleżance, wystawić na sprzedaż, lub wziąć udział w coraz bardziej popularnych wymianach ubrań. Dane o 85% tekstyliów trafiających co roku na wysypiska zatrważają.

TKANINY

Coraz więcej w naszej ofercie włoskiego jedwabiu, wiskoz, mieszanek dzianinowych, w nowej kolekcji pojawi się tencel, len. Staramy się wybierać tkaniny od producentów europejskich lub tureckich. Ograniczamy w naszej ofercie poliester.

Przełomowym w naszej działalności jest wprowadzenie tkanin ekologicznych. W naszym nowym modelu sukienki użyliśmy eko wiskozę LENZING™ ECOvero™.

LENZING™ ECOvero™ to nowoczesne włókno celulozowe pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Produkcja włókna odbywa się w obiegu zamkniętym, wykorzystuje znacząco mniej wody i w poszanowaniu środowiska naturalnego (w porównaniu do produkcji tradycyjnej wiskozy). Materiał LENZING™ ECOVERO™ jest przewiewny, przyjemny dla skóry i biodegradowalny.


OPAKOWANIA I TRANSPORT

Wszystkie nasze paczki otrzymujesz z kartonu, który w 100% nadaje się do recyclingu; za Waszą zgodą (którą zaznaczacie podczas realizacji zamówienia) kartonów używamy wielokrotnie.

Wprowadziliśmy opcję transportu do paczkomatów, co również wg badań zmniejsza ilość km przejazdów kurierskich.

Produkcja w naszej własnej szwalni ogranicza całą logistykę do minimum.

CO TY MOŻESZ ZROBIĆ

Wybieraj eko tryb prania – niższa temperatura (30st) i minimalne obroty wirowania (600-800) – mniejsze zużycie wody, prądu i detergentu. Pamiętaj, że woda z naszego prania ma również znaczenie, bo wraca do obiegu wraz z całą chemią, jaką w sobie niesie.

Kupuj mniej a produkowane lokalnie, od firm, które znasz. Przerabiaj ubrania, wymieniaj, oddaj. Ogranicz kupowanie w sieciówkach.

do góry
Szablon Shoper Icon™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl